You Have 1 Item in your Cart. Price is $199

Wymiana rozrządu Ursynów

W nowoczesnych silnikach spalinowych mamy szereg różnych elementów. Jednym z nich jest rozrząd, któremu to będzie poświęcony niniejszy tekst.

Rozrząd to system na jaki składa się szereg zaworów i elementów sterowania ruchem w silniku spalinowym. Ma on za zadanie napełniać cylinder mieszanką i oraz pozbywać się gazów spalinowych. W typowym silniku tłokowym, czterosuwowym na rozrząd składa się kilka zaworów i wałek rozrządu. Dysponuje on tak zwanymi krzywki, które to mają za zadanie przekształcenie ruchu obrotowego w posuwisty. Energia ta przekazywana jest poprzez popychacze na zawory. Wałek rozrządu może być mocowany w głowicy nad zaworami albo też między nimi. Czasem lokuje się też go w kadłubie. Ruch obrotowy wału jest zawsze zgodny z tym z wału korbowego, a więc również i współgra z pracą każdego z tłoków. W zależności od danego momentu pracy otwierane są zawory dolotowe bądź wylotowe. Gwarantuje to w ten sposób odpowiednie opróżnianie i napełnianie cylindra. Wspomniane zgarnie się zaworów z pracą tłoków określane jest mianem faz rozrządu. Optymalne zestrojenie pracy wałka rozrządu z wałem korbowym nosi miano napędu rozrządu. Jest to zazwyczaj pasek zębaty lub łańcuch, a do tego jest też koło napędowe, zdawcze czy też pośrednie.

Obsługujemy samochody Audi, Alfa Romeo, BMW, Cadilac, Chevrolet, Chrysler, Citroen , Dacia, Dodge, Fiat, Ford , Honda , Hyundai , Jeep, KIA , Lancia , Land Rover, Mazda, Mini, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot,Porsche, Renault, Range Rover, Saab, Seat, Skoda, Subaru, Suzuki , Toyota , Volkswagen, Volvo Zapraszamy kierowców z Ursynowa, Mokotowa, Piaseczna, Warszawy i okolic.